Nejlépe jeep grand cherokee srt a letadlo pořádaly závod na

Britská kancelář amerického podniku Jeep uspořádala soutěž, ve které vrchní SUV Grand Cherokee SRT bojoval na trati s německou akrobacikou monoplane Silence SA1100 Twister.

jeep-grand-cherokee-srt

Podle organizátora se jednalo o první závod v historii, kdy závodní vůz na všech kolech soutěží s letadlem na závodní dráze.

Je známo, že soutěž se konala v Blyton Park Driving Center v Lincolnshire. Jeep Grand Cherokee SRT byl řízen nejmladším britským pilotem a profesionálním závodníkem Ed Morris, který se zúčastnil 24 hodin Le Mans.

Na čele letadla byl odborník na akrobacii s 25 lety zkušeností, Peter Wells. Musel létat přes silnici a vedl auto mezi speciálně instalované stožáry.

Uvádí se, že během závodu dosáhly jak letadla, tak SUV rychlosti 225 km za hodinu. Vozidlo vydalo na vzdálenost 2,9 kilometrů za 1 minutu, 13,40 sekundy, přičemž letoun porazil o téměř 1 sekundu. Monoplán překonal tuto vzdálenost za 1 minutu 14,36 sekundy.

Dodáváme, že americký Jeep Grand Cherokee SRT je vybaven 6,4-litrovým 8-válcovým motorem HEMI s kapacitou 468 "koní". Vůz se zrychluje na stovky kilometrů za 5 sekund a jeho maximální rychlost je 257 km / h. Je třeba poznamenat, že původní motor HEMI s hemisferickými spalovacími komorami byl navržen speciálně pro amerického stíhače z období druhé světové války, Republic P-47 Thunderbolt.

Sportovní ultralehké letadlo Silence SA1100 Twister je navíc vybaveno 2,6-litrovým motorem, který vyvíjí 110 "koní." Ve vzdušném prostoru získává monoplane "sto" za 4 sekundy (během vzletu - 12 sekund) a jeho maximální rychlost je 286 km za hodinu.

Dříve se Jeep Grand Cherokee Trackhawk 2018 "rozsvítil" bez maskování.